Fitness na szczycie góry w centrum miasta?

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale jest możliwe. Technologia LOXYS umożliwia stworzenie warunków wysokogórskich w każdym fitness klubie, sali treningowej, w obrębie SPA itp. O korzyściach zdrowotnych płynących z treningów wysokościowych można przeczytać tutaj. Jednak najistotniejszą zaletą takich treningów, oprócz bardzo szybkiej i efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy wydolności, jest krótki czas trwania ćwiczeń. Cały trening można zrealizować w ciągu ok. 1 godziny! Co w porównaniu do konwencjonalnych metod pozwala na osiągnięcie znaczących i bardzo szybkich rezultatów. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a budując idealną sylwetkę jednocześnie zyskamy wydolność organizmu na poziomie mistrzowskim!

 

loxys-18

 

Trening w warunkach oferowanych przez LOXYS jest rozwiązaniem, które pozwoli przygotować się do startu na najwyższym profesjonalnym poziomie. Trening wysokościowy, a dokładnie „trening przerywany w hipoksji” (od angielskiego określenia intermittent hypoxic training – IHT) pozwala doprowadzić naszą wydolność wyrażoną w VO2max do wartości indywidualnego optimum. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie wyników, które aktualnie znajdują się w sferze marzeń. Istoty jest również fakt, że w warunkach wysokogórskich nie ćwiczy się cały czas. W ciągu roku wystarczą 2 sesje po 10 do 14 treningów, aby przez cały czas utrzymywać wysoki poziom wydolności. Jednocześnie dzięki treningom wysokościowym dłuższe przerwy są znacznie lepiej tolerowane, a spadek mocy i wydolności jest dużo mniejszy. O skuteczności tworzonej przez nas sztucznej atmosfery wysokogórskiej świadczy fakt, że zaufało nam 34 przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych na najwyższym światowym poziomie.

 

Większy efekt w krótszym czasie

Jeżeli nie dysponujemy czasem na regularne treningi, na przykład z powodu nadmiaru obowiązków służbowych, rozwiązaniem jest LOXYS. Pełen trening zrealizowany w ciągu 20 minut na wysokości 4700 m n.p.m. można śmiało przeliczyć na 1-godzinny bieg na nizinach! Tak jest, ostre i zarazem krótkotrwałe narażenie na warunki niedotlenienia wywołuje szereg pozytywnych zmian opisanych powyżej.

Technologia LOXYS jest również skierowana do osób, które z różnych powodów mają trudności z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, z intensywnością i obciążeniem pozwalającym im osiągnąć zamierzone rezultaty treningowe. Zwracamy się tutaj szczególnie do osób z problemem otyłości oraz ze schorzeniami układu stawowego kończyn dolnych. Treningi wysokościowe pozwalają zmniejszyć intensywność wykonywanych ćwiczeń przy jednoczesnym zachowanym bodźcowym odziaływaniu na układ krążenia i układ oddechowy, co pozwala poprawić wydolność organizmu. Zwiększa się ilość „spalonych” kalorii oraz zmniejsza się zawartość tkanki tłuszczowej bez zbędnego i niebezpiecznego obciążenia stawów. Treningi wysokościowe z wykorzystaniem technologii LOXYS mogą być krokiem w stronę odzyskania pełnej sprawności.

 

loxys-19

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani treningami wysokościowymi z wykorzystaniem technologii LOXYS, zapytajcie swojego trenera, zadajcie nam pytanie lub przekażcie trenerowi nasz adres internetowy.