Góry zawsze blisko Ciebie!

Oferowany przez nas system LOXYS umożliwia stworzenie odpowiednich warunków klimatu wysokogórskiego nawet w już istniejących pomieszczeniach, o prawie dowolnych wymiarach, z pełnym wykorzystaniem systemu klimatyzacji.

Przygotowanie odpowiedniej hipoksycznej mieszanki powietrza zaczyna się w pomieszczeniu technicznym, gdzie zasysane z zewnątrz powietrze rozkładane jest na czynniki pierwsze, a następnie mieszane ponownie w odpowiednich, zmienionych już proporcjach. Później mieszanka hipoksyczna dostarczana jest do pomieszczenia klimatycznego poprzez ciśnieniowy układ rurowy. W pomieszczeniu tym zamontowany jest cały system kanałów wentylacyjnych, sterowanych elektronicznie dyfuzorów i klap sterujących oraz kaset obiegowych. Niezwykle czułe czujniki mierzą co sekundę warunki panujące w pomieszczeniu klimatycznym, przez co system jest w stanie bardzo precyzyjnie reagować na dynamiczne zmiany w zawartości gazów, spowodowane np. otwarciem drzwi czy nagromadzeniem się nadmiaru CO2 wydychanego przez przebywających w środku ludzi.

 

loxys-91

 

System LOXYS, bazując na tych nieprzerwanie napływających danych, aktywnie zmienia aktualny skład mieszanki hipoksycznej w ten sposób, aby skład powietrza w pomieszczeniu klimatycznym odpowiadał zawsze zaprogramowanej wartości.

 

Najważniejsza jest stała kontrola

Proporcje gazów wewnątrz pomieszczenia klimatycznego podlegają więc ciągłej kontroli przez skomplikowany system komputerowo-czujnikowy, co zapewnia utrzymanie stabilnych warunków, identycznych z warunkami panującymi w wysokich górach. Parametr wysokości można dowolnie ustawić, w zakresie od 2000 do 6000 m n.p.m., przy czym ciśnienie atmosferyczne w pokoju będzie oscylować wokół 1033 hPa. Równolegle system LOXYS steruje wentylacją i klimatyzacją, gwarantując komfort trenowania i pracy. Wystarczy zaprogramować żądaną wysokość, otworzyć drzwi, przekroczyć próg, i już można – aktywnie lub pasywnie – korzystać ze zbawiennych właściwości klimatu górskiego.

 

loxys-92

Właśnie te wyjątkowe możliwości tak bardzo odróżniają system LOXYS od innych systemów hipoksycznych. Inne systemy ograniczają się głównie do wpompowywania czystego azotu do szczelnych komór treningowych – aż do osiągnięcia zamierzonego stosunku azotu do reszty gazów. Dopóki w tych pomieszczeniach nic się nie dzieje, system wydaje się działać – ale wystarczy jedna osoba, która aktywnie tam przebywa, żeby zachwiać równowagę. Systemy te mierzą poziom O2 najczęściej co 2-3 minuty, tymczasem pomiar wykonywany nawet co minutę jest przeprowadzany zbyt rzadko. Taki system nie jest w stanie aktywnie reagować na zmiany – przez co nie gwarantuje stabilnego utrzymania zadanej wysokości.