System LOXYS

Trening i pobyt w warunkach klimatu wysokogórskiego stanowi od dziesięcioleci jedną z najbardziej naturalnych metod efektywnego usprawniania poboru, transportu i wykorzystywania tlenu przez organizm. Aktualne osiągnięcia poznawcze z zakresu medycyny molekularnej wskazują na ogromny potencjał, który tkwi w celowym wykorzystaniu hipoksycznych warunków klimatycznych oraz rozwoju nowych strategii do celów terapeutycznych i profilaktycznych.

 

loxys-84

 

W światowym sporcie wyczynowym Rosjanie, Niemcy i Amerykanie wiodą prym. Chęć utrzymywania wysokich miejsc na podium zmusza trenerów do szukania coraz bardziej skutecznych sposobów szkolenia swoich zawodników. Rosyjscy, niemieccy i amerykańscy naukowcy wypracowali bardzo wiele różnych metod treningowych, prawie każda dyscyplina ma swoje własne, specjalistyczne zalecenia. W związku z tym, że odkryto istotny związek kontrolowanego niedotlenienia z wydajnością organizmów sportowców, niektórzy zalecali trenowanie w maskach tlenowych, inni tworzyli całe bunkry z salami w podciśnieniu. Więcej na ten temat można się dowiedzieć w dziale Trening wysokościowy oraz Medycyna i klimat wysokogórski.

Technologia LOXYS idzie o krok dalej, proponując stabilny sposób uzyskiwania warunków wysokościowych poprzez tworzenie i stałą kontrolę odpowiedniej proporcji gazów w składzie powietrza. Dzięki temu nie ma potrzeby przebywania w komorze o obniżonym ciśnieniu lub noszenia maski na twarzy.