Alergiczny nieżyt nosa

Alergiczny nieżyt nosa stanowi istotny czynnik ryzyka rozwoju astmy. Na alergiczny nieżyt nosa cierpi (w zależności od protokołu badania) 10–25% populacji świata. Nieżyt błon śluzowych nosa jest związany z nadreaktywnością na typowe alergeny. Sezonowe i całoroczne występowanie objawów alergicznego nieżytu nosa pod postacią obfitej wydzieliny z nosa oraz częstego kichania wraz z bólami głowy powinno zostać zdiagnozowane u specjalisty.

 

loxys-44

 

U podstaw patofizjologicznych rozwoju alergicznego nieżytu nosa leży zapalenie alergiczne, przebiegające ze wzmożoną ekspresją cząsteczek adhezyjnych na komórkach błony śluzowej, przy jednoczesnym upośledzeniu funkcjonowania aparatu rzęskowo-migawkowego i mechanizmów usuwających śluz. Jednocześnie u takich osób częściej występują infekcje górnych dróg oddechowych. Wtedy środowisko wysokogórskie może przyjść z pomocą. Nie zawsze jednak tego typu środowisko jest dostępne codziennie. Nowoczesna technika pozwala stworzyć takie warunki w każdym wskazanym pomieszczeniu, przez co dobroczynne właściwości dużej wysokości mogą być dostępne zawsze.

Korzyści płynące dla układu oddechowego z pobytów w warunkach wysokościowych zostały już opisane w dziale poświęconym astmie oskrzelowej. W telegraficznym skrócie przypominamy: warunki takie pozwalają zredukować do minimum stan zapalny przez bodźcowe oddziaływanie na cały organizm, szczególnie na równowagę pomiędzy reakcjami oksydacyjnymi i antyoksydacyjnymi. Jednocześnie w miejscach objętych stanem zapalnym poprawia się ukrwienie, dzięki czemu ustępuje lokalny obrzęk. Pozwala to opanować reakcje alergiczne, uwolnić się od kataru, kichania i bólu głowy oraz zredukować do minimum niebezpieczeństwo rozwoju astmy.

 

loxys-45

 

Technologia LOXYS w schorzeniach pulmunologicznych

Technologia LOXYS zapewnia najlepsze na świecie możliwości tworzenia warunków wysokościowych, eliminując problemy techniczne, którymi obciążone są inne, przestarzałe rozwiązania. W opracowaniach radzieckich naukowców często dyskutowane jest zagadnienie, w jaki sposób można skutecznie uzyskać warunki wysokościowe, które jednocześnie będą bezpieczne. Używano do tego celu różnych metod, skupiając się na komorach, w których obniżano ciśnienie. Jednak metoda ta nie jest w pełni bezpieczna. Prowadzono również prace nad obniżeniem procentowej zawartości tlenu w pomieszczeniu bez zmiany ciśnienia, ale nie udało się stworzyć metody, która byłaby w pełni bezpieczna i stabilna.

Rewolucję w tym zakresie wprowadziło LOXYS. Jesteśmy w stanie bez zmiany ciśnienia utrzymać parametry na stałym poziomie oraz stworzyć odpowiednie warunki wysokościowe, zapewniając jednoczesną stabilną kontrolę procentowego stężenia tlenu w pomieszczeniu. Nasz system współpracuje z klimatyzacją i wentylacją. Dużą zaletą naszej metody jest to, że warunki wysokościowe panujące wewnątrz pomieszczenia umożliwiają normalne funkcjonowanie – pracę, ćwiczenia fizyczne czy spokojny sen… W przeciwieństwie do ograniczających normalne funkcjonowanie urządzeń do inhalacji (zawierających mieszankę powietrza z azotem),  technologia LOXYS zakłada pełną adaptację pomieszczeń lub całych części budynków. Więcej na temat technologii odnajdą Państwo w dziale Szczegóły technologii LOXYS.

 

loxys-46

 

Wielu naszych klientów stosuje system LOXYS do stałej walki z astmą i alergicznym nieżytem nosa – instalacje montowane są w biurach i w domach, często w sypialniach, gdzie sen na wysokości około 3300 m n.p.m. pozwala zapomnieć o schorzeniu dzieciom i dorosłym.