Wspomaganie leczenia ortopedycznego niedotlenieniem 

Współczesna ortopedia doskonale radzi sobie z powszechnymi urazami w obrębie kończyn. Złamanie nie jest już obecnie ogromnym wyzwaniem leczniczym w sensie technicznym. To samo dotyczy zerwanych przyczepów stawowych czy uszkodzonych więzadeł.  Należy jednak brać pod uwagę, że komplikacje mogą rozwinąć się w trakcie procesu gojenia. Słabo rozwijające się ukrwienie w miejscu urazu stwarza niekorzystne warunki zewnątrzkomórkowe, które w konsekwencji utrudniają proces zabliźniania. W przypadku komplikacji w trakcie zrastania się kości przy skrajnym niedoborze tlenu może dojść do zapalenia szpiku i/lub rozwoju beztlenowej flory bakteryjnej – co jest bardzo poważnym powikłaniem.

 

loxys-58

 

Komplikacje w zrastaniu się zerwanych ścięgien i więzadeł nie są tak poważne, ale w niekorzystnych warunkach – zależnych od rozwoju unaczynienia w obrębie urazu – może dojść do powolnego zrastania się, a powstałe nowe połączenie może być znacznie osłabione.

Powyższym komplikacjom można skutecznie przeciwdziałać przez wzmocnienie całego organizmu i ukierunkowanie jego mechanizmów enzymatycznych na adaptację do warunków wysokościowych. Możliwość taką daje LOXYS®, system wytwarzający skutecznie warunki wysokościowe na nizinach.